E - Öğrenme Eğitimleri

Uzaktan eğitim için materyal nasıl hazırlanır? Web'den canlı toplantı nasıl yapılır? Uzaktan eğitim nasıl verilir? Tüm cevaplarınız Medyasoft'ta!

e-Learning(e-Öğrenme) Nedir?

Elektronik ortam aracılığıyla öğrenme metodur. Canlı yayın şeklinde uygulanabileceği gibi bir web arayüzü aracılığıyla canlı yayın olmaksızın uygulanan farklı modelleri de bulunmaktadır.

Kimler e-Learning (e-Öğrenme) Eğitimi Almalıdır?

Günümüzde uzaktan eğitim talepleri artmaktadır. Her firmanın kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik zamanı etkin kullanmak adına uzaktan eğitim programlarına ihtiyacı vardır. Oryantasyon, kişisel gelişim, yabancı dil, bilişim eğitimleri ya da bilgilendirme amacını taşıyan her eğitim programında değerllendirilebilen uzaktan eğitim metodu bu alana ilgi duyan herkesin katılabileceği bir programdır.

Üniversiteler, dershaneler, kurumsal firmaların eğitim departmanları, eğitmenler ve seminer vermesi gereken şahıslar da başta olmak üzere uzaktan eğitim hazırlama programına satış ve pazarlama ekipleri de katılabilir. Uzaktan toplantı organize etmek ve yönetmek isteyenler, sunumunu en etkili şekilde gerçekleştirmek ve materyalleri doğru bir teknikle hazırlamak için eğitime katılabilirler.

e - Öğrenme geniş bir bağlamda ele alınmalıdır. Kurumsal yapılarda çoğunlukla eğitimlerin çalışanlara şirket ağı üzerinden dağıtılması şeklinde algılanır. Son yıllarda birçok üniversitede çevrimiçi eğitim hizmetleri e - Öğrenme teknolojileri kullanılarak verilmektedir. Eğitimlerimize katılarak içerik geliştirme becerilerinizi geliştirebilir ve bu alanda uzman olabilirsiniz.

E-Learning (e-Öğrenme) Hazırlama Eğitim Programında Hangi Programların Eğitimi Verilmektedir?

Adobe Captivate 8: Kod yazamaya gerek kalmadan etkileşimli, animasyonla canlandırıcı ve ekran çekimleriyle similasyon özelliklerine sahip içerikler hazırlamayı öğreneceğiniz programda eğitim materyallerinizi seslendirebilir ve sesin montajını da yapabilirsiniz. Farklı tekniklere sahip zengin seçenekli sınav modülü ile puanlamanın otomatik olarak yönetildiği sınav uygulamaları hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız tüm içerikleri mobil cihazlarda da izlenebilecek şekilde HTML5 formatında kaydedebilirsiniz.

Adobe Connect 9: Canlı toplantı ve seminer organizasyonu nasıl hazırlanır ve yönetilir? Eğitim programımızla hem öğrenecek hem de deneyim kazanacaksınız. Asenkron denilen uzaktan öğretim için programın trainer modülü nasıl düzenlenir, müfredat nasıl oluşturulur, öğrenci tanımlama ve raporlarını değerlendirme modülleri ile birlikte öğretilmektedir.

İsteğe bağlı olarak eğitim içeriği tercih edilen Adobe Connect modüllerine göre değiştirilebilmektedir. İlk defa kurumsal eğitim programı hazırlamak isteyen kurumlara yönelik danışmanlık hizmetlerimiz de bulunmaktadır.