Grafik Tasarım Eğitimleri

Çizim teknikleri, matbaa bilgisi ve sektörün en güncel bilgilerini en son versiyon programlarla öğrenmek ve eğitim içeriğindeki örnek uygulamalarla kişisel portfolio oluşturmak için Medyasoft Grafik Tasarım Akademisi ile yanınızda!

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım; düşüncenin görsellikle somutlaşarak bir mesajı iletmek üzere tasarlanmasıdır. Resim sanatına benzerlik göstermekle birlikte çok farklı amaçları vardır. Grafik tasarımın en önemli özelliği tasarıma bakan herkesin aynı mesajı okuyabilmesini sağlamaktır. Bu nedenle fikir, ürün bilgisi ya da bir organizasyonu herkesin anlayabileceği şekilde iletmeye yönelik görsel iletişim becerileri gerektiren bir meslektir.

Medyasoft olarak üstlendiğimiz eğitim misyonunda program bilgisi ile birlikte görsel iletişim teknikleri, görselliği güçlendirecek ışık-renk, perspektif, kompozisyon ve tipografi konularına da değinerek program araçlarını mesleğe en uygun şekilde aktarmaktayız.

Grafik dünyası geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Tekstil, fotoğrafçılık, stilistlik, ambalaj tasarımı, tabela tasarımı, açık hava reklamcılığı, matbaa baskısı, serigrafi, desinatörlük, dergi- gazete mizanpaj tasarımı, vitray çizimleri gibi programları farklı amaçlarla kullanacak tasarımcı adaylarına yönelik içeriklerle sektördeki tüm ihtiyaçlara yönelik eğitimler vermekteyiz.

Kimler Grafik Tasarım Eğitimi Almalıdır?

Görsel tasarım dünyasına ilgi duyan herkesi kapsayan eğitim programımızda ayrıca gazete, dergi ve ajanslarda çalışmayı hedefleyenler, tekstil tasarım, serigrafi, sanatsal uygulamalar, ambalaj tasarım, açık hava reklamcılığı ya da tabela tasarım ile ilgilenen herkese yönelik zengin bir içeriğimiz mevcuttur.

Grafik Tasarım Eğitim Programımızda Verdiğimiz Program Eğitimleri Hangileridir?

Adobe Photoshop CC 2014: Fotoğraf düzenleme konusunda dünya standartı olarak kabul gören bu program ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Renk, ışık ve perspektif ayarlarını değiştirebileceğiniz fotoğraflarınızla ihtiyaç duyduğunuz görsel düzenlemeleri yapabilirsiniz. Rötuşlama teknikleri, dekupe teknikleri ve sanatsal düzenlemeleri de içeren eğitim sonunda ihtiyaç duyduğunuz görselleri hazırlayabilir, baskıya uygun formatlarda çıkış alabilirsiniz. Programın 3d özellikleri kullanarak da yaptığınız tasarımları 3d yazıcılarla üretebilirsiniz. Programın özelliklerini otomatikleştirerek çalışma hayatınızı kolaylaştırabileceğiniz bir eğitimle zamanınızı verimli hale dönüştürebilirsiniz.

Adobe Illustrator CC 2014: Vektörel çizim konusunda bir grafikerin vazgeçilmezi Illustrator programı ile hayal edemeyeceğiniz kolaylıkla çizmeyi öğreneceksiniz. Programın zengin fırça ve boyama teknikleri ile özgün ve sanatsal yönü güçlü tasarımlar yapabilirsiniz. Geometrik formların biçimlendirilmesi ile çizim dünyasında önemli teknikleri içeren eğitim programımız sonunda özgün maskot tasarımları, logo ve kurumsal kimlik çalışmaları, afiş, ambalaj ve illustrasyon çalışmalarını hazırlayabileceksiniz.

Adobe Indesign CC 2014: Indesign mizanpaj programıdır. Dergi, gazete, katalog gibi çok sayfalı tasarımları stiller ve sayfa şablonları oluşturup kurallarla düzenleyebilirsiniz. Rutin işleri otomatikleştirerek ve programın Illustrator, Photoshop, Excel, Word gibi diğer programlarla entegre nasıl çalışılacağı da eğitim programında uygulamalı anlatılmaktadır. Baskı için gerekli ön kontrolleri düzenlemej ve işin çıkışını sağlamak için gerekli matbaa teknikleri de eğitim içerisinde öğretilmektedir.

Adobe Acrobat CC 2014:Tüm baskı dünyasının vazgeçilmez çıkış formatı olan PDF’in düzenleyicisidir. Tüm programlardan çıkış olarak alınan PDF üzerinde düzenlemeler yapma görevinin yanısıra iletişim ve arşivleme konusunda da çok başarılı bir yazılımdır. PDF üzerinde mesajla haberleşme, elektronik imza, elektronik form oluşturma, baskı materyalllerindeki yazı görsellerini fonta dönüştürme gibi üstün yetenekleri ile eğitim sonunda Acrobatın mucizelerine inanamayacaksınız. Adobe Distiller yazılımını da içerisinde entegre eden bu yazılımla dünyanın her bölgesinden teknolojisine bakılmaksızın sorunsuz çıktılar almak mümkündür.Belgelerinizin ve tasarımlarınızın güvenliğini de güçlü şifreleme özelliği ile sağlayan bu yazılım sadece grafik dünyasında değil her sektörde kullanılabilecek özelliklere sahiptir.

Eğitim Sonunda Verilecek Sertifikalar Nelerdir?

Medyasoft Adobe Yetkili Eğitim Merkezi’dir. Eğitim sonunda Adobe Yetkili Eğitim Merkezi logosu bulunan katılımcı belgesi verilmektedir.

Adobe Grafik Tasarım Eğitimleri