Prodüksiyon Eğitimleri

Video alanında ses, efekt ve montaj konusunda uzmanlaşırken, kurgu oluşturmayı, storyboard hazırlamayı öğrenmek Medyasoft ile çok keyifli!

Sinema filmlerinin, televizyon programlarının, ses kayıtlarının, profesyonel fotoğrafçılığın ve dijital sanatların söz konusu olduğu her alanda post-prodüksiyondan söz edebilirsiniz. Post-prodüksiyon, bir sinema veya televizyon projesinin çekimden sonraki aşamalarının tümünü karşılayan genel bir terimdir. Post-prodüksiyon, esasında, tek bir isim altında toplanmış çok sayıda iş ve süreçten oluşur. Tipik olarak, Post-prodüksiyon aşaması, filmin çekim aşamasından daha fazla zaman alır.

Eğitimlerimize katılarak dijital video ve ses becerilerinizi geliştirebilir ve bu alanda uzman olabilirsiniz.

Kimler Prodüksiyon Eğitimi Almalıdır?

Video çekim işi ile uğraşan, sinema, tv, web ya da dijital yayın alanında başarılı videolar ya da reklam projeleri hazırlamak isteyen herkesin katılabileceği bir eğitim programıdır. Hayal edilen kurguyu canlandırmaya yönelik en başarılı yazılımların kullanıldığı eğitimin sonunda video çekim sonrasında ihtiyaç duyulan tüm animasyon, montaj ve seslendirme tekniklerini öğrenebilirsiniz. Eğitimin sonunda hazırlanacak bir gerçek proje çalışması ile deneyim kazanarak sektöre güçlü bir adım atabilirsiniz.

Prodüksiyon Eğitim Programımızda Verdiğimiz Program Eğitimleri Hangileridir?

Adobe Photoshop CC 2014: Fotoğraf düzenleme konusunda dünya standartı olarak kabul gören bu program ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Eğitimde program özellikleri video dünyasına uygun formata göre anlatılmaktadır. Photoshop video animasyon teknikleri ile hazırlanabilecek çalışmaların diğer programlarla entegrasyonu da eğitim konuları içinde yer almaktadır.

Adobe Audition CC 2014: Ses kaydı, miksajı ve restarasyonu için kullanılan güçlü bir yazılımdır. Ses dosyalarının düzenlenmesi için kullanılan yazılımda seslerin noise denilen gürültü özellikleri çok hızlı bir şekilde montajlanabilmektedir. Eğitimde video çalışmaları için kullanılacak ses dosyalarının kalitesini düzenlemek, montajlamak ve sesleri mix yapmak için gerekli düzenlemeler öğretilmektedir. Aynı zamanda ses kaydı için gerekli ayarlamalar yapılarak ve arka fona müzik ekleyerek nasıl seslendirme yapılacağı da anlatılmaktadır.

Adobe After Effects CC 2014: Sinematik görsel efektler ve hareketli grafikler oluşturmak için kullanılan yazılımın eğitiminde video, fotoğraf, yazı ve 3D özellikleriyle reklam çalışmalarından örnek projeler yapılmaktadır. Jenerik oluşturma, yeşil oda çekimlerini düzenleme, 3D objelerle Cinema4D ve 3ds Max programlarından aktarılan görüntülerle video hazırlama konuları da eğitim içeriğimizde yer almaktadır.

Adobe Premiere CC 2014: Video prodüksiyon ve düzenleme yazılımı olan Premiere eğitiminde bir videonun montajlanması ve ses ile birleştirilerek projenin sonuçlandırılması aşamaları anlatılmaktadır. Programın After Effects ile güçlü entegrasyonu sayesinde bir projeyi istenilen formatta kaydedebilirsiniz. Ses düzenleme konusunda gelişen özellikleri de eğitim içerikleri arasında yer almaktadır.

Prodüksiyon Eğitimleri