Web Tasarım Eğitimleri

Web sayfanızı mobil cihazlarda ve farklı çözünürlükteki ekranlarda sorunsuz görüntülenecek şekilde tasarlayın. Html5 animasyon tekniğiyle tüm cihazlarla uyumlu animasyonlar oluşturun. Son versiyon programlarla en son web trendlerine göre tasarım eğitimi Medyasoft'ta!

Web Tasarımı Nedir?

Web Tasarım; Ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere "Web Sitesi" ve bu sitelerin oluşturulma sürecine "Web Tasarımı" denir. Günümüzde web tasarım sadece bilgisayar ortamından ulaşılan siteler olmaktan çıkmış aynı zamanda mobil cihazlardan da görüntülenebilecek formatlarda tasarlanması zorunluluk haline dönüşmüştür. Mobil cihazların flash player desteğinin kaldırılması sebebiyle de flash animasyon ve interaktif flashlı sayfa tasarımlarının yerini HTML5 teknolojisi almıştır.

Medyasoft web tasarım eğitiminde HTML5 ile tüm cihazlarla uyumlu animasyon hazırlamayı, farklı çözünürlükteki web sayfaları ve mobil cihazlara göre değişebilen sayfa tasarımları düzenlemeyi, en son güncel versiyon programlarla ve en son web trendlerine göre öğretmektedir. Web tasarım eğitiminde hazırlanan sayfaların arama motorlarında ön planda görünebilmesini sağlayan Seo teknikleri de eğitim konuları arasında yer almaktadır. Eğitimlerimize katılarak tasarım becerilerinizi geliştirebilir ve bu alanda uzman olabilirsiniz.

Kimler Web Tasarım Eğitimi Almalıdır?

Web sayfası ya da mobil arayüz tasarımı yapmak isteyen herkes eğitime katılabilmektedir. Banner tasarımı yapmak ya da web bülten hazırlamak isteyenlerin de katılabileceği zengin bir eğitim içeriği bulunmaktadır. CD arayüzü tasarlamak ya da multimedia sektöründe arayüz tasarlamak isteyenlerin de katıldığı bir eğitim programıdır.

Web Tasarım Programımızda Verdiğimiz Program Eğitimleri Hangileridir?

Adobe Photoshop CC 2014: Fotoğraf düzenleme konusunda dünya standartı olarak kabul gören bu program ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda program web arayüz geliştirme ve CSS kodları oluşturma konusunda da yetenekli bir yazılımdır. Buton, banner görselleri oluşturmak, web için fotoğrafları boyutlandırmak, rötuşlamak ve düzenlemek için ideal bir yazılımdır. Programın yeni özelliklerinden olan video montajlama ve kurgulama özellikleri ile web ve mobil dünya için gerekli mp4 videoları düzenlenebilmektedir. 3D özellikleri ile animasyon çalışmaları yapılabilmektedir.

Adobe Muse CC 2014: Kod yazmadan hızlı ve sistematik bir biçimde web sayfası oluşturmak üzere Adobe tarafından geliştirilmiş yeni bir yazılımdır. Zamanı en hızlı şekilde kullanarak kusursuz arayüzler oluşturmak için şablon tasarımına da sahip güçlü web mizanpaj programıdır. İnteraktif slide, fotoğraf albümleri, elektronik formlar, hızlı menüler oluşturarak web sitesi tasarlamayı kolaylaştırmaktadır. Özellikle de grafik tasarımcılarının hızlı bir şekilde web sayfası oluşturmasına imkan vermektedir.

Adobe Edge Animate CC 2014: HTML5 teknolojisini kullanarak animasyon hazırmak için kullanılan sade arayüzü ve HTML5 kod yazma üstün yeteneği ile Adobe Edge Animate ile özgün hareketli mobil ya da pc için rahatlıkla animasyon oluşturabilirsiniz.

Adobe Dreamweaver CC 2014: Web dünyasının vazgeçilmez mizanpaj ve kod yazma programı Dreamweaver ile web sayfanızı oluşturabilir hem de diğer Adobe ürünleri ile entegreli bir şekilde sitenizi yönetebilirsiniz. Aynı zamanda mobil arayüz geliştirmek ve mobil uygulama oluşturmak için de Phone Gap teknolojisi ile çalışmaktadır. Aynı zamanda domain ve hosting bilgi girişi ile birlikte doğrudan yapılan tasarımları web ortamına aktarabilmektedir.

Adobe Flash CC 2014: Flash Playerin mobil cihazlarda kullanılmaması ile birlikte Flash bir yenilik yaparak hem swf hem de HTML5 animasyonları oluşturabilen bir formata dönüşmüştür. Mobil air uygulama oluşturabildiği gibi HTML5 animasyon tekniklerini kullanarak banner, sayfa tasarımı, animasyon ve interaktf içerik hazırlamak için kullanılmaktadır.

Adobe Fireworks CS6: Web arayüz geliştirmek üzere kullanılan vektörel çizim ve resim düzenleme programıdır. Web için gerekli logo düzenlemeleri, arayüz ve banner tasarımları yapmak için kullanılmaktadır.

Eğitim Sonunda Verilecek Sertifikalar Nelerdir?

Medyasoft Adobe Yetkili Eğitim Merkezi’dir. Eğitim sonunda Adobe Yetkili Eğitim Merkezi logosu bulunan katılımcı belgesi verilmektedir.

Adobe Web Tasarım Eğitimleri