Microsoft Excel PowerPivot

Microsoft Excel PowerPivot Eklentisi ile Dataları Hızlı Kullanın!

Excel'de data kullanmayı hızlandırmanın yeni yöntemi PowerPivot eklentisi. Datalarla uğraşan tüm Excel kullanıcılarını bu pratik eklenti ile işlerini kolaylaştırmak için Medyasoft'a bekliyoruz!

PowerPivot Nedir?

Farklı excel ya da diğer veritabanlarını (Access, SQL, text vs) ortak data ile birleştirerek yeni bir veri modeli oluşturup bu modelleri tek bir excel belgesinde çalışıyormuş gibi Pivot Table özellikleri ile kullanabileceğimiz bir Excel eklentisidir. Milyonlarca satır data çok hızlı bir şekilde kullanılabilmekte olup verilerin birleştirilmesinde sql sorgu cümleleri de kullanılabilmektedir.

Kimler PowerPivot Eğitimi Almalıdır?

Bankacı, muhasebeci, sigortacı gibi farklı datalarla yoğun verilerle çalışan Excel kullanıcılarının işlerini hızlandırmak ve pratikleştirmek amacıyla bu eğitime katılmaları tavsiye edilir.

PowerPivot Eğitiminin İçeriği Nedir?

Eğitime ilk önce PowerPivot eklentisinin Excel programına uygun versiyonda nasıl yükleneceği anlatılarak başlanır. Sql, Access, Excel, Text formatlarındaki dosyalar tek bir Excel dosyası içinde birleştirilerek oluşturulan veritabanında düzenleme işlemlerinin nasıl oluşturulacağı anlatılmaktadır. Veri aktarımında linkli ya da gömülü data özellikleri nerelerde kullanılmalı sorusunu cevaplayacak şekilde bilgi verilmektedir. Dataların birleştirilmesi için tablo ve birincil anahtar özellikleri örneklerle tanımlanır Birleştirilen dataların Sql cümleleri ile nasıl sorgulandığı temel Sql bilgisi eşliğinde örneklerle anlatılır. Tüm dataların birleştirilerek pivot table özelliği ile raporlanması, karşılaştırılması ve grafiklenmesi özellikleri farklı projeler üzerinde işlenir. Eklentinin formül yapısı olan Dax formüllerinin temel kullanım teknikleri de örnek veritabanı modeli üzerinde anlatılmaktadır.

PowerPivot Eğitiminin Süresi Nedir?

PowerPivot eğitiminin süresi 1 Gün (6 Saat) olarak düzenlenmiştir.

Eğitim Sonunda Verilecek Sertifikalar Nelerdir?

Eğitim sonunda Medyasoft katılımcı belgesi verilmektedir.