SAP'nin e-ticaret çözümü nedir?

SAP yaptığı Hybris satın alması ile e-ticarette Gartner ve Forrester'a göre dünyada lider konuma yerleşmiştir.

Hybris ile müşterileriniz ve bayilerinizle olan e-ticareti uçtan uca yönetebilirsiniz. Doğru teknoloji altyapısı olarak Hybris seçildikten sonra bir diğer önemli husus da doğru partneri bulmaktır. Medyasoft Türkiye'de ilk Hybris projesi gerçekleştiren şirketlerden biridir, uzun yıllardır elde ettiği e-ticaret know-how'ını Hybris çözümleri ile taçlandırarak müşterilerinin uzun vadeli doğru iş ortağı ihtiyacını karşılamaktadır.

SAP yakın zamanda yeni bir ürün ailesi tanımlamıştır. Bu ürün ailesinin adı Customer Engagament&Commerce, yani müşteri etkileşimi ve ticarettir. Customer Engagement CRM, yani müşteri ilişkileri yönetimini içermektedir, CRM e-ticaretin olmazsa olmazlarındandır. Commerce ürün ailesi ise Hybris çözümü ile sağlanmaktadır.

B2C ve B2B, yani müşterileriniz ve bayileriniz ile olan tüm ticaretiniz Hybris ile yönetilebilmektedir. Ayrıca Hybris Marketing çözümü ile pazarlamada değişen standartlar en yenilikçi, inovatif ve yalınlaştırılmış haliyle, dijital pazarlama faaliyetlerinizi ve geleneksel pazarlama faaliyetlerinizi uçtan uca yönetebileceğiniz bir
yapıya kavuşturulmuştur.

Müşteri serüveni uçtan uca SAP Hybris ürün ailesi ile kusursuz müşteri deneyimi sağlayacak şekilde yönetilebilmektedir. Conversion rate ve page view, yani ziyaretin satışa dönüş oranı ve sayfa görüntülenme sayılarınız beklentilerinizi üzerinde artmaktadır. Dünyada ve Türkiye'de gerçekleştirilen projelerden elde edilen başarı hikayeleri bunu kanıtlamaktadır. Hybris tercih eden şirketlerin conversion rate yani dönüşüm oranları ortalama %40 artmaktadır.