SAP'nin gıda ve içecek (tüketici ürünleri) sektörüne özel yazılımları nelerdir?

SAP'nin 43 yıllık deneyimi ile gıda ve içecek sektöründeki yüzlerce proje tecrübesi doğrultusunda üretim, satış, satın alma, stok yönetimi, kalite kontrol, ürün maliyetlendirme, muhasebe, insan kaynakları ana başlıkları altında ihtiyaç duyulan tüm süreç ve fonksiyonları standart olarak SAP ERP içerisinde sağlamaktadır.

SAP'nin Gold Partner'ı Medyasoft bu sektöre özel hazır bir SAP ERP gıda çözümü sağlamaktadır. Bu çözümün kapsamında sektörün ihtiyacı olan süreçler, entegrasyonlar ve mobil uygulamalar bulunmaktadır. Bu sayede proje süresi ve bütçesi kayda değer biçimde azaltılmıştır.

Pazarlama yönetimi, segmentasyon, kampanya yönetimi, ticari promosyon yönetimi, satış planlama ve tahminleme, müşteri ve kontak yönetimi, aktivite yönetimi, fırsat yönetimi, hedef takibi gibi süreçleri SAP CRM uygulaması altında SAP ERP ile entegre bir şekilde takip edebilir.

İhtiyaç duyulan operasyonel raporlamalar SAP ERP içinden alınabilse de, analitik raporlama ihtiyaçlarını SAP Business Inteligency (İş Zekası) uygulamalarıyla Grafiksel olarak ve mobil cihazlar üzerinden sağlayabilir.

Satış bütçesi, satın alma bütçesi, üretim bütçesi, insan kaynakları bütçesi, yatırım bütçesi, nakit bütçesi gibi tüm bütçe planlama, simülasyon süreçleri SAP BPC (Bütçe Planlama ve Konsolidasyon) uygulamasıyla takip edilebilir.

Tedarik zinciri yönetiminde talep planlama, sevkıyat planlama, üretim planlama, depo planlama gibi işlerin optimum verimlilikle gerçekleştirilmesini sağlayabilmek için SAP SCM (Tedarik Zinciri Yönetimi) başlığı altında farklı ürünleri bulunmaktadır.

SAP yukarıda belirtilen çözümlerin bir kısmını bulut üzerinden aylık kiralama yöntemiyle de müşterilerine sağlayabilmektedir.