Dijital Yayıncılıkta E-kitap dönemi başladı

Dünya devlerinin yazılım ve donanım çözümlerini bir araya getirerek sunduğu çözümlerle sektörde pek çok ilke imza atan Medyasoft’un yayınevleri için geliştirdiği e-kitap eğitimleri başlıyor...
Dijital Yayıncılıkta E-kitap dönemi başladı

Dünya devlerinin yazılım ve donanım çözümlerini bir araya getirerek sunduğu çözümlerle sektörde pek çok ilke imza atan Medyasoft, yayınevleri için geliştirdiği e-kitap dijital yayıncılık eğitimi ile Türkiye’de yine bir ilke imza atıyor. Tüm dünyada büyük ilgi gören ve kitap okuma alışkanlıklarını değiştiren e-kitaplar için geliştirilen eğitimler, 28 Nisan’da İstanbul’da ve 12 Mayıs’ta Ankara’da başlayacak.

Medyasoft, hazırladığı katma değerli eğitimleriyle pazarda fark yaratmaya devam ediyor. Son iki yılda özellikle dijital yayıncılık alanında geliştirdiği eğitimlerle medyayı basılı mecradan dijitale taşıyan, tablet bilgisayarlar için uygulama eğitimleriyle gençlere yönelik yeni iş olanakları yaratan Medyasoft, Türkiye’de yine bir ilke imza atarak yayınevleri için geliştirdiği e-kitap eğitimlerini başlatıyor.

Tüm dünyada büyük ilgi gören, basılı kitaplara göre maliyet avantajı sağlayıp, daha çevreci bir çözüm sunan ve yine basılı kitaplara göre çok daha ucuza satılan e-kitaplar için hazırlanan eğitimler 28 Nisan’da İstanbul’da, 12 Mayıs’ta ise Ankara’da başlayacak. Farklı tasarım yazılımlarıyla hazırlanan kitapların elektronik ortama dönüştürülmesi için Adobe yazılım çözümleriyle geniş bir kapsamda hazırlanan eğitimler, ön hazırlık, tasarım ve editasyon olmak üzere üç başlık altında, toplam 24 saat sürüyor.

Yayıncılıkta yeni bir dönemi başlatacak olan e-kitap eğitim içeriği eğitiminin Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli projelere imza atan kıdemli eğitimciler tarafından verildiğini belirten Medyasoft Eğitim Projeleri Müdürü Hayrettin Üçüncü, “Son yıllarda özellikle mobil cihazlardaki hızlı gelişim, elektronik kitap dünyasının da popülaritesini arttırdı. Sırf elektronik kitap okumak için geliştirilen e-reader’ların yanı sıra tablet bilgisayarların da eklenmesiyle okuma alışkanlıklarında büyük bir dönüşüm başladı. Hatta dünyanın birçok ülkesinde artık e-kitap satışlarının, basılı kitap satışlarını geçtiği bir döneme girdik. Medyasoft olarak özellikle yayıncılığın büyük bir dönüşüm içine girdiği günümüzde, geliştirdiğimiz eğitimlere yayınevleri için e-kitap eğitimini ekledik. 3 başlık altında, 25 konuyu içeren eğitimlerimizi daha önce hiç Adobe yazılım çözümlerini kullanmayan, basılı kitapların e-kitap haline dönüştürülmesinde görev alacak herkese hitap edecek içerikle geliştirdik” dedi.

Basılı kitaplara göre yayınevlerinin okurlarına daha zengin bir içerikle ulaşmalarını sağlayacak e-kitap dijital yayıncılık eğitiminin yeni iş olanakları yaratacağına da dikkat çeken Üçüncü, “E-kitaplar sosyal medyada önemli bir etkileşim de sağlıyor. Öte yandan yayınevleri sadece yetişkinler değil, çocuklar için de hazırlayacakları e-kitaplarla eğitim sürecini ve okuma alışkanlıklarını daha etkin hale getirebilecekler” açıklamasını yaptı.

Eğitim takvimi için tıklayınız...

İnternet Sitelerinden Bazı Yansımalar:

CHIPMEDYASOFT'TAN YAYINCILARA E-KİTAP EĞİTİMİ
BT HABERDİJİTAL YAYINCILIK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
DIGITAL AGEYAYINCILAR E-KİTAP EĞİTİMİ ALACAK
IT ADVISORMEDYASOFT'TAN YAYINCILARA E-KİTAP EĞİTİMİ
CAMPAIGN TRMEDYASOFT’TAN E-KİTAP EĞİTİMİ
HABERLER MEDYASOFT'TAN YAYINCILARA E-KİTAP EĞİTİMİ
KOBİ POSTASIMEDYASOFT'TAN YAYINCILARA E-KİTAP EĞİTİMİ
BUSINESS ANKARAMEDYASOFT'TAN YAYINCILARA E-KİTAP EĞİTİMİ
SON DAKİKAMEDYASOFT'TAN YAYINCILARA E-KİTAP EĞİTİMİ
MORAL HABERMEDYASOFT'TAN YAYINCILARA E-KİTAP EĞİTİMİ
BİLGİSAYAR DESTEKMEDYASOFT'TAN YAYINCILARA E-KİTAP EĞİTİMİ