Medyasoft Amerika’da

 TC Ekonomi Bakanlığı desteği ile Tetsoft kümelenmesi altında organize olan 16 Türk yazılım şirketi ile birlikte Medyasoft da Boston ve Washington şehirlerine ziyaretler yaparak, yazılım ihracatı, yatırım ve yerel işbirliği imkanlarını araştırmak üzere Amerika’daydı.

Medyasoft; kurumların dijital dönüşümünde güvenilir iş ortağı olarak Türkiye’de çok başarılı projelere imza atmıştır. Dijital ajans hizmetlerinden müşteri deneyimi yönetimine ve CRM uygulamalarına, kurumsal yönetim sistemlerinden eğitime ve dış kaynak hizmetlerine kadar yüzlerce kurumsal müşteriye uçtan uca katma değerli çözümler sunmaktadır. Medyasoft'un müşterileri arasında THY, Ülker, Godiva, ING Bank, Novartis, Turkcell gibi global şirketler de bulunuyor.

Türkiye’de uzun yıllardır 100’ün üzerinde önemli projede tercih edilen Unigate, TÜBİTAK’tan Ar-Ge desteği alınarak Medyasoft tarafından geliştirilmiş yerli bir üründür. B2B ve B2C e ticaret projeleri içinde konumlanabilen, mobil uygulamalar için servis sağlayıcı kullanım olanağını tek bir platform üzerinde toplayabilen Unigate™, kolay kullanımının yanı sıra üst düzey güvenliği, üstün performansı, esnek arayüzü ve değişken ihtiyaçlara göre esnetilebilen teknolojisiyle ön plana çıkıyor.

Unigate ile web, mobil, sosyal medya, iç portaller gibi ihtiyaçların tamamını tek sistemden sağlayan, sınırsız sayıda web sitesinin minimum kod bilgisi ile yönetilebildiği bir yazılımı kullanmak mümkün oluyor.

Unigate yeni nesil geliştirme platformu, çok kanallı yapısı, içerik yönetim sistemi ve müşteri deneyim yönetimiyle şirketlerin dijital dönüşümünü kolayca gerçekleştirebiliyor.

Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, "Tetsoft kümelenmesi kapsamında 16 Türk yazılım şirketiyle birlikte Amerika’daki yatırım ve yerel işbirliği fırsatlarını araştırdık. Tüm gezi boyunca ABD konsoloslarımız ve ticari ataşelerimiz bizim yanımızdaydı. Türkiye Büyükelçiliği avukatlarının kendilerine Amerika’da iş yapmanın hukuki boyutları ile ilgili sunum yaptılar, Washington Büyükelçimiz Serdar Kılıç, Büyükelçilikte verdiği bir resepsiyonla bizleri ağırladı" dedi. Ermeni davaları gibi önemli ulusal davaları kazanan Türkiye Büyükelçiliği avukatlarının kendilerine Amerika’da iş yapmanın hukuki boyutları ile ilgili sunum yaptıklarını ekledi.

Bu çerçevede 20’nin üzerinde iş görüşmesi yaptıklarını ifade eden Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, görüştüğümüz şirketler arasında Boeing, Honeywell, IBM, Microsoft Technology Center ve Raytheon (Patriot ve Tomahawk füzelerini üreten savunma sanayi şirketi), Sierra Nevada (Türk uçağını üretecek olan Türk şirketi) vardı. Ayrıca Massachusetts Institute of Technology (MIT), Maryland University ve Cambridge Innovation Center’ın misafiri olduk. Harvard Üniversitesi’ni ziyaret ettik. Bu görüşmeler sonunda ortaya çıkan iş potansiyellerini yakından takip edeceğiz dedi.