Medyasoft, Turkish Airlines web sitesi ile bir ödül daha kazandı

Medyasoft Bilgi Sistemleri’ne, Turkish Airlines Web Sitesi’nin (www.turkishairlines.com) tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanmasında gösterdiği mükemmeliyetten ötürü Sınıfının En İyisi (Best In Class) ödülü verildi.
Medyasoft Bilgi Sistemleri’ne, Turkish Airlines Web Sitesi’nin (http://www.turkishairlines.com) tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanmasında gösterdiği mükemmeliyetten ötürü Sınıfının En İyisi (Best In Class) ödülü verildi.

Geçtiğimiz ay Türkiye’nin en büyük web ödülü olan Altın Örümcek’i “Turizm/Seyahat” ve “E-Ticaret” kategorilerinde kazanan www.turkishairlines.com web sitesi, Medyasoft tarafından yenilenen yüzü ile ulusal ve uluslararası internet ödüllerini almaya devam ediyor...

Interactive Media Council Inc (IMC) tarafından verilen, Interactive Media Awards ödülü, www.turkishairlines.com’un havayolu kategorisinde 2012’nin en iyi web sitesi olduğunu gösteriyor. Değerlendirme; tasarım, kullanılabilirlik, teknik konularda yenilik, standartlara uyum ve içerik gibi çeşitli kriterlere göre yapılıyor. Bu ödülü alabilmek için, sitenin, değerlendirme konusu olan alanların tamamında, katı yönergelere uyması gerekiyor ve bu her yıl IMA yarışmasında çok az sayıda sitenin ulaşabildiği bir başarı olarak nitelendiriliyor.

www.turkishairlines.com yenileme projesi, Medyasoft TIME Projeleri (Telekom – Internet – Media – Entertainment) departmanı tarafından hayata geçirildi. 6 yıldır www.turkishairlines.com web sitesinin tasarım, güncelleme, teknik destek, sunucu yönetimi ve bakım çalışmalarını yürüten TIME departmanı, 2011 yılında da www.ulker.com.tr yenileme projesi ile "Gıda" kategorisinde  Interactive Media Awards-Best In Class ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Interactive Media Awards Hakkında

Interaktif Media Awards web sitesi tasarımı ve geliştirilmesi konusundaki en yüksek mükemmeliyet standartlarını belirler ve başarılı çalışmaları seçerek ödüllendirir. Önde gelen web tasarımcıları, geliştiricileri, programcıları, reklamcıları ve web ile alakalı profesyonellerden oluşan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Interactive Media Awards, Internet’teki mükemmeliyet standartlarını yükseltmeyi hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi için: http://www.interactivemediaawards.com