Medyasoft ve WittyCommerce, SAP Hybris e-ticaret uygulamalarında işbirliği yapacak

İş çözümleri danışmanlığı, yazılım ve bilişim eğitimi alanlarında kurumlara katma değerli çözümler sunan Medyasoft ile e-ticaret alanında uzmanlaşmış, uzun yıllar yurt içi ve yurt dışı e-ticaret projelerini gerçekleştirmiş olan  WittyCommerce, SAP’nin 2013’te satın aldığı global e-ticaret uygulaması Hybris’in şirketlere uygulanmasında işbirliği yapma kararı aldı.

Gelişen bulut teknolojileri, yeni dünyada varlıklarını sürdürmeyi hedefleyen kurumları dijital dönüşüme zorluyor. Her bir internet nesnesinin arkasında var olan müşteriye erişmek için her kanalda birebir deneyim sunmak kaçınılmaz hale geldi.

2020 yılında 75 milyara ulaşması beklenen İnternete bağlı nesneler, ticarette yeni bir dönemi başlatacak.

Türkiye’de de 2023 hedefleri doğrultusunda artması planlanan milli gelirin, e-ticarete yansıyacağı ve %1.3 olan e-ticaret penetrasyonunun kısa sürede dünya ortalaması olan %5’lere varacağı öngörülüyor.

Pazardaki bu gelişmeleri dikkate alan Medyasoft ve WittyCommerce, Gartner Magic Quadrant’ta en üst segmentte yer alan ve 2013’te SAP tarafından satın alınan Hybris platformunu, dijital dönüşümü gerçekleştirerek yeni ticaretin imkanlarından yararlanmayı hedefleyen yurt içi ve global kurumlara en hızlı ve verimli şekilde sunmak için güçlerini birleştirmeye karar verdi. İşbirliği protokolü, Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer ve Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Metin ile Witty Commerce ortakları Aytek Ekici, Bülent Partal ve Cengiz Can tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde imzalandı. 

Hybris’in entegre ve kullanıma hazır içerik yönetimi platformu ile e-ticaret süreçlerinin etkinliği artıyor. Yeni nesil e-ticarette perakendeden hızlı tüketime telekomünikasyondan  üretime pek çok sektörde avantaj sağlıyor.

SAP Gold Partner’ı olan Medyasoft; kurumların dijital dönüşümünde güvenilir iş ortağı olma amacıyla Türkiye’de çok başarılı projelere imza atmıştır. 1999'dan beri dijital ajans hizmetlerinden müşteri deneyimi yönetimine kurumsal yönetim sistemlerinden eğitime ve dış kaynak hizmetlerine, kadar yüzlerce kurumsal müşteriye uçtan uca katma değerli çözümler sunmaktadır. Medyasoft'un müşterileri arasında THY, Ülker, Godiva, Ingbank, Novartis, Turkcell gibi global şirketler de bulunmaktadır.

WittyCommerce, e-ticaret alanında uzmanlaşmış, uzun yıllar yurt içi ve uluslararası e-ticaret projeleri kurmuş, yönetmiş ve geliştirmiş ekiplerden oluşan e-ticaret danışmanlık şirketidir. İş operasyonları, strateji, pazarlama ve yazılım geliştirme gibi e-ticaretin çeşitli alanlarında hizmet vermektedir. Ayrıca e-ticaret ekosistemini destekleyen “Site içi Arama” ve “Öneri Motoru” yazılımları; “Dönüşüm” ve “İçerik Yönetim” sistemleri konularında projeler geliştirmekte ve danışmanlıklar vermektedir.