Novartis, extranet projesinde Unigate altyapısını tercih etti

Novartis’in yeni extranet sitesi Neuronlines, Unigate altyapısıyla Medyasoft tarafından geliştirildi. Nöroloji uzmanlarına özel olarak yapılan sitede teknolojinin son trendleri kullanılırken, güvenlik de en üst seviyede kullanıldı.

Novartis’in nöroloji uzmanlarının mesleki olarak ihtiyaç duyduğu birçok bilgiye daha kolay erişim sağlayabilmeleri amacıyla geliştirdiği Neuronlines web sitesi extranet uygulamasıyla başarıyla canlıya alındı.

Kurumların dijital dönüşüm sürecinde hızlı, güvenilir ve bütünleşik çözümler sunan Medyasoft, kendi geliştirdiği TÜBİTAK destekli ürünü Unigate ile Novartis’in Neuronlines projesini hayata geçirdi.

Extranet  uygulamasıyla, işletmenin intranetinin işletme dışındaki birtakım kullanıcıların erişimlerine yetki verilmesi suretiyle açıldığı için bu noktada güvenlik ön plana çıkmaktadır. İşletmenin intranetinin güvenliğinin sağlanabilmesi için elektronik duvarların yanı sıra çoğu kez şifreler, kriptografi, elektronik imza gibi güvenlik açısından daha ileri teknolojilerin uygulanması gerekir.

Novartis için yapılan yeni site tasarımıyla kullanıcıların daha az tıklayarak istediği içeriğe hızlı bir şekilde erişimi sağlandı. Navigasyon açısından kullanıcı deneyimini artırarak, içerikler arasındaki ilişkilendirme güçlendirilerek, ziyaretçilerin site içerisinde daha fazla zaman geçirmesine olanak sağlayacak tasarım kullanıldı.

Yeni tasarım ile kullanıcıların daha az tıklayarak istediği içeriğe hızlı bir şekilde erişimi sağlanmıştır. Navigasyon açısından kullanıcı deneyimini artırarak, içerikler arasındaki ilişkilendirme güçlendirilmiş, ziyaretçilerin site içerisinde daha fazla zaman geçirmesine olanak sağlayacak tasarım uygulanmıştır. Tasarım yenileme çalışması sürdürülürken flat tasarım kriterleri göz önünde bulundurulmuş, renk kodları ile algıda seçiciliği artırarak kategori ve renk etkileşimi sağlanmıştır. 

Medyasoft, aralarında Türk Hava Yolları, Ülker, ING Bank gibi Türkiye’nin en büyük kurumları tarafından uzun yıllardır tercih edilmektedir. Havacılıktan finansa, gıdadan teknolojiye kadar pek çok farklı sektördeki KOBİ ve büyük ölçekli şirketlerde kullanılan Unigate altyapısı ile Novartis de düşlediği siteye kavuştu.