Turkish Airlines Web Sitesi ile 12. Altın Örümcek’te Ödül Kazandık

2013 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projelerin değerlendirildiği 12. Altın Örümcek ödül töreninde, Medyasoft, Turizm/Seyahat Kategorisi'nde geleneği bozmadı ve www.turkishairlines.com web sitesi ile "Ajans Başarı Ödülü"nü kazandı.

Bu yıl 12.'si düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri sahiplerini buldu. İnternetin Oscarları olarak da bilinen ödül töreninde, Medyasoft imzasını taşıyan turkishairlines.com; En İyi Turizm/Seyahat Web Sitesi Kategorisi'nde birinci seçildi. Medyasoft Dijital Çözümler ekibince hayata geçirilen Türk Hava Yolları web sitesi, En İyi Kurumsal Web Sitesi Kategorisi'nde ise ikinci oldu.

2013 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projelerin ödüllendirildiği törende, Medyasoft, Turizm/Seyahat Web Sitesi Kategorisi'nde geleneği bozmadı ve www.turkishairlines.com web sitesi ile "Ajans Başarı Ödülü" kazandı.

Medyasoft Dijital Çözümler ekibince hayata geçirilen turkishairlines.com; En İyi Kurumsal Web Sitesi Kategorisi'nde ise ikinci oldu.

38 kategoride 300’ün üzerinde finalist yarıştı
4 Eylül 2014 Perşembe akşamı TİM Show Center’da gerçekleşen gecede 38 kategoride 318 web sitesi yarıştı. 43 kişiden oluşan bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler.

Başvurular toplam beş değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi.

Altın Örümcek Web Ödülleri hakkında…
Altın Örümcek Web Ödülleri, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenlenen, geleneksel hale gelmiş, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız organizasyondur.

2002 yılından bu yana DorukNet tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Altın Örümcek Web Ödülleri Organizasyonu’nda, web ve internet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında uzman ve tecrübeli jüri üyeleri, her sene Türkiye’de gerçekleştirilen başarılı projeleri belirlemektedir.