SunExpress, kişiselleştirilmiş kurumsal iletişim portalı ve mobil uygulama ile kurum içi iletişimini güçlendirdi

  • SunExpress kişiselleştirilmiş kurumsal iletişim portalı ve mobil uygulama ile kurum içi iletişimini güçlendirdi.
/documents/basarilar/sunexpress1.jpg

SunExpress, her ikisi de dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kuruldu. Almanya başta olmak üzere, uzun süre Avrupa ile Antalya arasında turistik charter seferleri düzenleyen SunExpress, 2001 yılında başlattığı Antalya-Frankfurt uçuşlarıyla, Türkiye’nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolu oldu. O günden bu yana tarifeli uçuşlarının sayısını hızla artıran SunExpress, 2006’nın Mart ayında 2. merkezini İzmir’de açtı ve buradan iç hat seferlerine başladı. SunExpress, iç hat seferleriyle birlikte İzmir’i Anadolu şehirlerine aktarmasız uçuşlarla bağlayan ilk havayolu oldu ve halen İzmir’den Türkiye’nin farklı bölgelerine en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. SunExpress’in, Türkiye ve Avrupa genelindeki bir çok ülkeden 3.800’ü aşkın çalışanı bulunmaktadır.

SunExpress tarafında projeyi oluşturan ihtiyaç, hem kurumun çalışanları ile hem de çalışanların birbiri ile arasındaki iletişimi güçlendirecek bir şirket içi portalı ve mobil uygulama yapılması idi. Kurumun, farklı lokasyonlarda farklı rollerde personellerinin olmasıyla birlikte, Almanya lokasyonunda çalışan uçucu personel ile Antalya lokasyonunda çalışan yer personelleri ile birbirinden farklı bir iletişim kanalı kurulması ihtiyacı doğmuştur.

Proje kapsamında sunulan özellikler:

Proje kapsamında sunulan özellikler:

Medyasoft Digital’in, uçtan uca çözüm sunan geliştirilebilir yapıdaki Unigate (İçerik Yönetim Sistemi) ürünü, deneyimli UX/UI tasarım ekibi, analiz ve yazılım mimarisi, CRM, ERP, Backend sistemi ile entegrasyon tecrübesi SunExpress’in, projede kurumumuzu tercih etmesini sağlamıştır.

SunExpress, başarıyla hayata geçen kurumsal iletişim portalı ve mobil uygulama projesi ile aşağıdaki kazanımları elde etmiştir:

Grup Şirketlerimiz