Türk Kızılay’ının Bütün Sistemlerine Tek Şifre ile Giriş Yapılmasını Sağlayan Projemiz Tamamlandı

  • Türk Kızılay’ının farklı teknolojik altyapılara sahip bütün sistemlerine tek kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmasını sağlayan, IDM Keycloak üzerinde geliştirdiğimiz projemiz tamamlandı.
Türk Kızılay’ının Bütün Sistemlerine Tek Şifre ile Giriş Yapılmasını Sağlayan Projemiz Tamamlandı

 Kızılay, Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunar. Kızılay bu faaliyetlerin kurumsal kaynaklarını dijital platformlar üzerinden modellemektedir. Tamamlanan ve planlanan projelerle, Kızılay dijital dönüşüm serüvenini bir üst noktaya taşımayı planlamaktadır.

IDM sistemi olan Keycloak üzerinde geliştirdiğimiz projemiz, Türk Kızılay’ı tarafından kullanılan bütün sistemlerin kullanıcı yönetimlerinin ve login işlemlerinin tek sistem üzerinden yapılmasını sağladı. Proje öncesinde Türk Kızılay’ı sistemlerine giriş, ayrı kullanıcılar ile yönetiliyordu. Keycloak ile SAP projeleri, .Net  tabanlı kurumsal web projeleri, PHP tabanlı Moodle LMS gibi farklı altyapıya sahip sistemlerle entegrasyon sağlanarak, tek kullanıcı adı ve şifre kullanımı mümkün kılındı. Mevcutta kimliklendirme (authentication) işleminin yapıldığı sistem zaman içinde yetkilendirme (authorization) sürecine de taşınacak şekilde tasarlandı.

Login sistemlerini tek çatı altında toplarken kullanılacak veritabanı sisteminin sürekliliği büyük     öneme sahip. Projede veritabanı olarak açık kaynak kodlu Postgresql kullanılarak, standby çözümü desteklemesi ile süreklilik ve yüksek performans sağlandı.

Grup Şirketlerimiz