Yayınlanma Tarihi: 03.04.2021

Yıldız Holding’in Hukuk Uygulamaları Yazılımı Medyasoft Uzmanlığıyla Güncelleniyor

  • Medyasoft IT Group, Yıldız Holding ve bağlı grup şirketlerinde hukuk süreçlerinin yönetilmesini sağlayan Hukuk Uygulamaları Yazılımı’nı yeniliyor. Proje kapsamında kullanıcı deneyimine odaklanılarak modern ve yenilikçi bir altyapı kuruluyor.
Yıldız Holding’in Hukuk Uygulamaları Yazılımı Medyasoft Uzmanlığıyla Güncelleniyor

Ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olan Yıldız Holding, bugün 13 ülkede ve 60’a yakın fabrikada üretim yapıyor. 300’den fazla markası olan ve 100’ün üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Yıldız Holding’in bünyesinde aynı zamanda Godiva, United Biscuits, Demett’s gibi yurt dışı merkezli şirketler de bulunuyor. Bu denli büyük bir yapı içinde hukuki süreçlerin etkili bir şekilde yönetilmesi son derece kritik bir önem taşıyor. Yıldız Holding’de hukuki süreçlerin yönetimi Holding’in Global Hukuk İşleri Başkanlığı (GLAS) bünyesinde kullanılan hukuk uygulamaları yazılımı üzerinden gerçekleştiriliyor. Ancak hızla gelişen teknoloji ve değişen beklentilerle birlikte bu sistemlerin de yenilenmesi ve çağın beklentilerine uygun hale getirilmesi çok önemli. Holding’de kullanılan hukuk uygulamaları yazılımının ilk versiyonunun uygulanmasında da imzası olan Medyasoft IT Group, şimdi bu çözümü daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması için modern ve yenilikçi bir teknolojik altyapıyla yeniliyor.

Proje sonunda Yıldız Holding’in edineceği kazanımlar:

Geliştirilen çözüm sayesinde tüm yerli ve yabancı Yıldız Holding markaları için sözleşme, resmi yazışma, vekalet gibi hukuki süreçler, 7/24 istendiği an hızlıca başlatılabilecek. Uygulama üzerinde yapılan tüm çalışmalar sistemsel olarak saklanacak. Aynı zamanda bu çalışmalarda belirli otomasyon süreçleri de gerçekleştirilecek. Otomasyon süreçleri özellikle raporlamalar için kullanışlı veriler sunacak.

Yenilenen sistem sayesinde tüm işlemler tek bir çatı altından yapılabilecek. Bu sayede çalışanların sistem üzerindeki faaliyetlerini takip etmeye, bununla birlikte tüm risklerin kontrol edilmesine imkân verecek.

Açık kaynak kodlu mikroservis mimarisi çerçevesinde geliştirilen uygulama, platform ve ticari veritabanı bağımsız bir altyapıya kavuşacak. Bu sayede uygulama geliştirme, bakım ve destek süreçlerinde kayda değer zaman ve maliyet tasarrufları sunacak. Aynı zamanda kullanıcı deneyimini de önemli ölçüde iyileştirecek.

Grup Şirketlerimiz