Yayınlanma Tarihi: 15.10.2021

Ziraat Katılım Bankası, Dijital Dönüşümünü Bigforce Veri Replikasyonu Uygulaması ile Gerçekleştiriyor

Ziraat Katılım Bankası, Dijital Dönüşümünü Bigforce Veri Replikasyonu Uygulaması ile Gerçekleştiriyor

Katılım bankacılığına güç veren, sürekli değer üreterek evrensel, saygın ve lider bir katılım bankası olma vizyonuyla kurulan Ziraat Katılım Bankası, dijital dönüşümünü Medyasoft ile gerçekleştiriyor.

Proje kapsamında Bigforce replikasyon, göç ve bütünleştirme yazılımı ile Ziraat Katılım Bankası’nın kritik ticari veri tabanları, açık kaynak kodlu çözümlere taşınacak. Veritabanı replikasyonu yöntemi ile göç ve farklı veri tabanlarının rapor veya bütünleştirme amaçlı tek bir kaynakta toplanması sağlanacaktır. Microsoft Sql Server, SQL Server Cluster, Oracle, Oracle RAC, PostgreSQL veri tabanlarının herhangi birinden ya da eşzamanlı PostgreSQL veri tabanına gerçek zamanlı replikasyon yapılabilecektir.

Bu proje ile, açık kaynaklı platformlara geçişle birlikte bağımlılık ve güvenlik noktasında da önemli avantajlar elde edilecek. Geniş kitlelerce kullanılan ve geliştirilen açık kaynak kodlu yazılımlarda, güvenlik açıklarının tespiti çok hızlı şekilde sağlanacak. Veri tabanlarından PostgreSQL veritabanına yüksek performans ve düşük maliyetle replikasyon yapılabilecek. Bu sayede readonly şekilde kullanılabilecek veritabanları için replikasyon, göç işlemleri için ise düşük kapama süreleri ile geçiş yapılmasına imkan tanınmaktadır.

Grup Şirketlerimiz