Bulut Tabanlı Entegre İş Uygulamaları

e-Muhasebe

Muhasebe Nedir?

İşletmelerin finansal yönetimini sağlayacak her türlü verinin ele alınıp yönetilmesidir. İşletmenin hesap yönetimi, cari hareket yönetimi, elindeki stokları, çek, senet, fatura ve banka hesapları gibi temel unsurların kayıtlarının oluşturulması ve bunların takibi için kullanılır.

Muhasebede Neler Olmalıdır?

  • Kasa/Banka Hesap Yönetimi
  • Çalışanların Finansal Takibi
  • Çek/Senet Takibi
  • İrsaliye ve Fatura Takibi
  • Müşteri/Tedarikçi Cari Hesabı Takibi

Muhasebenin Önemi Nedir?

Bir işletmenin muhasebesi yok ise kayıtlar mali müşavir tarafından tutuluyor demektir. Bu kayıtlar hiçbir zaman günlük olarak düzenlenmez. Aylık olarak tüm belgeler ve işlemler mali müşavirlere bildirilir, bu nedenle işletmeler hiçbir zaman durumlarını anlık olarak takip edemediği gibi planlama için iyi bir yönetim uygulayamaz.

Muhasebemi Hangi Yöntemler ile Tutabilirim?

  • Defter Kullanmak

En geleneksel yöntem olan ve bakkal hesabı olarak bilinen yöntemdir. Tüm ön muhasebenizi deftere işler ve geriye dönmek istediğinizde ilgili sayfayı vakit harcayarak bulmanız gerekir. Defterin yırtılması ve kaybolması diğer dezavantajlarındandır.

  • Excel Kullanmak

Excele kaydederek muhasebe tutma işlemidir. İşin içine formüller, fonksiyonlar girdiği zaman durum karmaşık hale gelmeye başlayacak ve zaman kaybı yaratmaya başlayacaktır. Bilgisayarda tutulan excelin yedeği alınmadığı takdirde kaybolması ve bilgisayarınızın başına birşey gelme ihtimali çok yüksektir.

  • Muhasebenin Şirketin İçinde Tutulması

İşletmeler şirket içerisinde bir muhasebeciye sahip olduklarında masaüstü yazılım ile işlerini halledebiliyorlar. Bu da yazılımın ücreti, danışmanlık ücreti ve eleman ücreti gibi maliyetleri beraberinden getirmektedir.

  • Bulut Tabanlı Muhasebe Programı

Bu tür programlar ile muhasebenizi Online bir sistemde tutacağınızdan dolayı istediğiniz zaman dilediğiniz yerden belgelerinize erişim sağlayabileceksiniz. Sadece internete bağlanabileceğiniz bir yer olması yeterli olacaktır. Belgeleriniz Bulut Tabanlı bir ortamda tutulacağı için verilerinizin kaybolması, defterinizin yırtılması ve excelde yaşayacağınız tüm sıkıntılardan uzaklaşmış olacaksınız.

e-Muhasebe çözümünüzü ePlatform ile kullanmaya başlayabilir iş gücünden, maliyetten, zamandan tasarruf edip kaliteli hizmetin farkına varabilirsiniz.

Grup Şirketlerimiz