Medyasoft Bilişim Grubu

Medyasoft Bilişim Grubu

1999'dan beri dijital ajans hizmetlerinden müşteri deneyimi yönetimine kurumsal yönetim sistemlerinden dış kaynak hizmetlerine, kadar binlerce kurumsal müşteriye uçtan uca katma değerli ürünler, hizmetler ve çözümler sunuyor.

Medyasoft Bilişim Grubu

Vizyonumuz: Gelecekte nerede olmak istiyoruz?

İleri ve yıkıcı teknolojilere dayalı kaliteli ürünlerimiz, hızlı kurulum çözümlerimiz, yenilikçi proje yönetim yaklaşımımız, sürekli gelişen yetenekli ekibimiz ve dikey uzmanlıklarımızla ülkemizde ve dünyadaki müşterilerimize dijital dönüşüm yolculuklarında sürdürülebilir değer katmak.

Misyonumuz: Gelecekte olmak istediğimiz yerde olmak için, bugün ne yapıyoruz?

Değerlerimizin yol göstericiliğinde; şirketimize, kendimize, çevremize, ülkemize ve insanlığa katma değerli, sürdürülebilir, iz bırakan ürünler, platformlar, işler yapmalı, bu şekilde bizden sonrakiler için üzerine inşa edecekleri bir temel hazırlamalıyız.

Girişimci İş Modelimiz

Kurulduğumuz 1999 yılından bugüne uzanan kurumsal hafıza ve ekosistemimiz, zihinsel sermayemiz, yetkinliklerimiz, başarı hikayelerimiz ve müşterilerimizle olan mükemmel ilişkilerimiz ile strateji, inovasyon, hukuk, insan kaynakları ve finansmanda global en iyi uygulamaları birleştirerek özgün Girişimci İş Modelimizi oluşturduk.

Girişimci İş Modelimiz, dijital dönüşümün her alanında müşterilerimize değer katıyor. Bu model, Medyasoft ailesindeki her bireyi çalışan bir girişimci yapma esasına dayanır.

Öncelikle işe; iyi eğitim almış, gelişime açık, yenilikçi, iş ahlakı ilkelerine bağlı ve pozitif düşünen çalışma arkadaşlarını seçmekle başlıyoruz. Bu arkadaşlarımızın mevcut durumlarına göre kendilerini ne kadar geliştirecekleri ve birlikte belirlediğimiz hedeflerin ne kadarını gerçekleştirecektirecekleri şu an sahip oldukları yetkinlikler kadar önemlidir. Temel amacımız; tüm çalışma arkadaşlarımızı kurumun inovasyon kültürü ile yoğurmak ve yenilikçi fikirler üreterek, bu fikirleri gerçekleştirmelerini sağlamaktır.

Ticari deneyimlerimizle, ortaya çıkan yeni fikirlerin ayaklarının yere basmasını sağlıyoruz. Birlikte olgunlaştırdığımız bu fikirlerin tetiklediği iş alanlarını hayata geçiriyoruz. Fikirlerin sahipleri, iş birimlerinin liderleri olarak sorumluluk alıyorlar ve bu iş birimleri, kurum içinde bağımsız silolar şeklinde organize oluyorlar; müstakil stratejilerini, bütçelerini, iş planlarını ve organizasyonlarını belirliyorlar

Bizler, bu stratejileri değerlendiriyoruz, bütçeleri ve iş planlarını yönlendiriyoruz ve gerekli finansal desteği sağlıyoruz. Medyasoft’un İnsan Kaynakları, İdari İşler, ARGE ve finans departmanları, bu iş birimlerine ayrıca merkezi lojistik destek sağlıyor. Bu değerlere Medyasoft ’un satış, pazarlama gücünü ve varolan kurumsal itibarını da ekliyoruz. İş birimi liderleri, bu sağlamlaştırılmış ve deneyimlenmiş destek zemininde yol alıyorlar. Bütçelerini planlanan şekilde gerçekleştirirlerse, bu bütçeden elde ettikleri karları, sermayeleri oluyor

Sürdürülebilir bir büyüme yakaladığında, bu iş birimleri önce markalaşıyor, sonrasında ise bağımsız yer ve mekana sahip müstakil şirketler haline geliyor. Bu süre içinde iş birimi liderlerimiz, bir anlamda fiili bir “Genel Müdürlük” eğitimi almış ve deneyimlemiş oluyor, strateji ve bütçe yapmayı, iş planını uygulamayı, ekip kurmayı ve motive etmeyi, pazarlamayı, yenilikçi fikirleri ticarileştirmeyi, ürün yaşam döngüsünü öğreniyor. Bu yol gösterici, rehberlik eden, sürekli test eden ve gerekli yerlerde doğru destekleri veren iş ortamıyla aslında girişimlerimizin başarı şansını artırmayı hedefliyoruz.

2017’de, bu girişimci iş modelimizin ilk başarı hikayelerini oluşturduk. Bir KOBİ’nin tüm bilgi teknolojisi ihtiyaçlarını tek bir bulut platformdan karşılamayı amaçlayan bulut şirket konseptimiz “ePlatform”, 2018’de bir iş birimi olmaktan çıkarak ayrı şirketleşti, yeni ofisine taşındı ve şu ana kadar 1400’ü aşkın KOBİ ve büyük şirket müşterilerine 4000’in üzerinde ürün sağladı. Stratejik ortaklıklarla bu sayıları her geçen gün artırıyor, ürün yelpazesini geliştiriyor ve tüm hızıyla yoluna devam ediyor.

Büyük kurumların uçtan uca digitalleştirilmesinde özgün ürün ve hizmetler geliştiren, kullanıcı deneyimi sunan “Dijital Çözümler” iş birimimiz ise, “Medyasoft Digital” adı altında markalaşmasını tamamladı. Öncü kurum ve kuruluşlardan oluşan geniş müşteri yelpazesine sahip olan bu yapı, Medyasoft’un belkemiğini oluşturuyor.

İş Çözümleri iş birimimiz, SAP’nin Türkiye’de önde gelen iş ortaklarından biridir. SAP’nin global anlamda getirdiği en iyi uygulamalara yenilikçi fikirlerini eklediler ve havacılık, hızlı tüketim, eğitim, telco ve omnichannel alanlarında özgün çözümler geliştirdiler. Geliştirilen bu çözümler lider kurum ve kuruluşlara başarı ile uygulandı. Bu iş birimimizi de, “Renova” adı altında markalaştırdık ve 2010’da onlar da müstakil şirketleşerek yeni ofislerine taşındılar

2019’da iş biriminden şirket yapısına geçen başka bir iş birimimiz de Peoplefocus oldu. İnsan kaynaklarına insan merkezli bir yaklaşım getiren ve müşterilerine dijital altyapı dahil tüm insan kaynakları çözümlerini uçtan uca sunan Peoplefocus, alternatifli iş modelleri ile kısa zamanda kendini pazarda kabul ettirmiştir.

Her Medyasoft çalışanının iş fikirleri geliştirmesini teşvik eden bir iş kültürü oluşturmak en büyük hedefimiz. İstiyoruz ki, iş fikirlerini önce iş alanlarına ve iş birimlerine, sonrasında ise markalara ve şirketlere dönüştürelim. Bu fikirleri başarı ile hayata geçirenler ve onlara yardım edenler, yeni şirketlerden opsiyonlar alsınlar ve böylece girişimci gücümüzü devam ettirelim. Medyasoft’a şirketleşen ve büyüyen iş birimleri yerine yepyeni iş birimlerini, erken aşama ve erken aşama sonrası şirketleri katalım. Şirketleri büyütmek ve hantallaştırmak yerine, çeviklik ve kıvraklığı, yenilikçiliği, sahiplenmeyi artıralım.

İnanıyoruz ki, bulut bilişim, büyük veri ve sosyal medya gibi yeni teknolojilerin oluşturduğu İnternet çağının 3. etabında, veriye hükmeden ve teknolojiyi iyi kullanan şirketler ayakta kalacak ve bu şirketlerin teknolojiyi doğru ve etkin kullanarak kendilerine rekabet avantajı yaratabilmeleri için Medyasoft IT Group üyeleri gibi ne kadar büyüse de girişimci ruhunu kaybetmeyen, hızlı, yenilikçi, yetkin, çevik, çözüm ortaklarına ihtiyacı var.

Şirketlerimiz ve İştiraklerimiz

Web, Mobil, Tasarım & Yazılım Çözümleri

Web, Mobil, Tasarım & Yazılım Çözümleri

Bulut Tabanlı Entegre İş Uygulamaları

Bulut Tabanlı Entegre İş Uygulamaları

SAP Kurumsal Uygulama Yazılım & İş Çözümleri

SAP Kurumsal Uygulama Yazılım & İş Çözümleri

İnsan Kaynakları Danışmanlık Hizmetleri

İnsan Kaynakları Danışmanlık Hizmetleri

Lisanlama Çözümleri

Lisanlama Çözümleri

Açık Kaynak Veri Tabanı & Altyapı Çözümleri

Açık Kaynak Veri Tabanı & Altyapı Çözümleri

Yeni Nesil Ürün Teknolojileri

Yeni Nesil Ürün Teknolojileri

Medyasoft Global Dubai

Medyasoft Global Dubai

Medyasoft Global Londra

Medyasoft Global Londra

Grup Şirketlerimiz