Web, Mobil, Tasarım&Yazılım Çözümleri

B2C-B2B E-Ticaret Yazılımları

Medyasoft, müşterilerine özel B2C ve B2B e-ticaret yazılım çözümleri sunuyor.

Web tabanlı ticaret uygulamaları içinde en bilineni B2C (Business to Customer yani direkt son kullanıcıya satış yapılan e-ticaret) sistemidir. B2C pazarı, karşımıza daha çok Internet üzerinden satış yapan web portalları ve sanal mağazalar aracılığıyla çıkıyor. Firmaların kurumların kendi web sitelerinden pazarlama ve satış yapabilmelerini sağlayan tüm işlemler B2C kapsamında değerlendiriliyor.

B2C’de müşteriler ihtiyacını duydukları ürünleri firmanın web sitesinden ya da firmanın ürünlerini verdiği ve başka firmaların ürünlerinin de pazarlandığı web portalları veya sanal mağazalardan alıyorlar. Müşteri siparişini gerçekleştirirken birlikte, aynı anda kredi kartı bilgilerini ödemeyi yapabilmek için elektronik ortamda web sitesine gönderiyor. Bu sayede alışveriş tamamlanıyor.

B2B (Business to Business) bir işletmenin mal ve hizmetlerini diğer işletmeye satmasını sağlayan web tabanlı e-ticaret sistemdir. Bu yazılım entegrasyonu ile şirketlerin bu bütünleşme ve otomasyon süreçleri sağlanırken tedarikçiler, ortaklar ve müşteriler internetten  işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Günümüz iş dünyası sürekli rekabet avantajı elde etmeyi gerektiriyor. B2B sistemleri ile işlemlerin hızlı ve düşük maliyetli olması bu avantajı elde etmede kilit noktalardan birini oluşturuyor. B2B süreçlerinin geliştirilmesi ve yönetilmesi noktasında Medyasoft B2B ihtiyaçlarınızı analiz ederek size en iyi çözümü sunmak için çalışıyor.

Grup Şirketlerimiz