BASKİ dijital alandaki yüzünü yenilerken, vatandaş dostu duruş sergiledi
Yayınlanma Tarihi: 31.07.2015

BASKİ dijital alandaki yüzünü yenilerken, vatandaş dostu duruş sergiledi

BASKİ Dijital Alandaki Yüzünü Yenilerken, Vatandaş Dostu Duruş Sergiledi!
BASKİ dijital alandaki yüzünü yenilerken, vatandaş dostu duruş sergiledi

Medyasoft bize ihtiyaçlarımızın ötesinde 360 derece hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesi sitesi ve Kent Portalı projelerinde Medyasoft ile çalışıldığından hizmet kalitesini biliyoruz, bu güçlü yapıya güveniyoruz.

Burhan Derici (BASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı)

BASKİ Projesi’nde Amacınız Neydi?

Balıkesir’in Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ( BASKİ ) kuruldu. Proje öncesinde BASKİ’nin vatandaşlarıyla interaktif bir ortamda buluşma fırsatı yoktu ve bu konu bizim için çok büyük önem arz ediyordu.

Online fatura ödeme, su kesintisi ve daha pek çok konuda vatandaşımıza daha detaylı bilgi vermek istiyorduk. İdarenin açtığı ihaleler ile projelerimizi ve çalışmalarımızı Balıkesir halkına anında ulaştırabilmek gibi gayelerimiz vardı.

Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra sorumluluklarımız arttı ve vatandaşa sunduğumuz hizmetleri ortaya koyacağımız platformlara olan gereksinimlerimiz gündeme geldi.

İhtiyaç Neydi?

Medyasoft önce BASKİ’nin ihtiyacı olan kurumsal kimliğimizi hazırladı. Kurumsal kimliğimize uygun olarak, kurumsal web sitemizin nasıl olması gerektiği konusunda bizi yönlendirdi. İhtiyacımız, minimalist, interaktif, güncel trendlere uygun, mobil uyumlu, kullanımı kolay bir web sitesiydi.

Projenin başlangıcında proje yöneticimiz atandı, proje planı ve proje takvimi oluşturuldu. Hangi aşamada ne olacağı belirlendi, iletişim sistemimizin nasıl olacağı bize aktarıldı. İlk başlarda sitemize koyacağımız içeriklerimizin stratejisi ve bilgi mimarisinin planlanması konularında Medyasoft ‘un deneyimli ekibinden destek aldık.

Analiz toplantısı yapılarak tüm ihtiyaçlarımız belirlendi. Medyasoft, dünya örneklerini inceleyerek, diğer illerde olmayan, fark yaratan çalışmaları bize gösterdi ve projemize entegre etti.

Trendlere ve ihtiyaçlara yönelik olarak sayfa ve grafik tasarımları yapıldı. Medyasoft’un bize önerdiği 360 derece panaromik görüntüleri web sitemize eklemeye karar verdik. Bu görüntülerin yakalanması için uygun hava koşullarını takip ederek, fotoğrafçılarıyla birlikte Balıkesir seyahatlerini sıklaştırdılar ve projenin her aşamasında bize destek verdiler.

Neden Medyasoft?

Medyasoft bize ihtiyaçlarımızın ötesinde 360 derece hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesi sitesi ve Kent Portalı projelerinde Medyasoft ile çalışıldığından hizmet kalitesini biliyoruz, bu güçlü yapıya güveniyoruz. Her üç projemizde de bize sunulan ve fark yaratan menüler, Balıkesirlilere kolay kullanım imkanı sağlarken, bizleri de çok mutlu etti.

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ) olarak, kurumsal web sitemizi de Medyasoft’a emanet etmek istedik.

Proje Kapsamında Ne Tür Hizmetler Aldınız?

Site yönetimini ve içerik güncellemeyi kendiniz yapabiliyor musunuz?

Birçok farklı özelliğinin yanında siteyi yönetecek editörlerimiz aldıkları bir günlük eğitim sonrasında kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde içerik girişi yapabilmeye başladılar. Bu durumdan çok memnunuz.

Proje Size Ne Tür Faydalar Sağladı?

Üç buçuk ay gibi çok kısa sürede tamamlanan BASKİ yeni kurumsal web sitesiyle vatandaşımıza bir çok yenilik sunmaya başladık. Tüm tarayıcılarda sitemizin testlerini yaptılar. Sitemizin SEO uyumu sayesinde içeriklerimiz organik aramalarda hep üst sıralarda yer alıyor.

Ziyaretçilerimiz web sitemiz aracılığıyla;

konularında ihtiyaçlarımızın da ötesinde bir web sitesine sahip olduk. Medyasoft’a çok teşekkür ederiz.

Grup Şirketlerimiz