Turkcell E-Şirket, işletmelerin tüm iş yazılımı ihtiyaçlarını tek bir platformdan karşılıyor
Yayınlanma Tarihi: 13.04.2018

Turkcell E-Şirket, işletmelerin tüm iş yazılımı ihtiyaçlarını tek bir platformdan karşılıyor

Turkcell’in kurumsal pazar segmentinde müşterilerine sunmak istediği dijital platform uygulamaları, ePlatform tarafından kısa bir sürede “Turkcell E-Şirket” markası altında hayata geçirilerek, işini dijitalden yönetmek, bu sayede zamandan ve maliyetlerden tasarruf etmek isteyen tüm işletmelerin kullanabileceği bir platform olarak sunulmaya başlandı.
Turkcell E-Şirket, işletmelerin tüm iş yazılımı ihtiyaçlarını tek bir platformdan karşılıyor

Turkcell, 1994 yılında Türkiye'de kurulmuş; yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Müşterilerine mobil ve sabit şebekeleri üzerinden ses, data, TV hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunmaktadır. Hisseleri 11 Temmuz 2000'de Borsa İstanbul (BİST) ve New York Stock Exchange'de (NYSE) eşzamanlı olarak işlem görmeye başlayan Turkcell, NYSE'ye kote olan tek Türk şirketi unvanına sahiptir.

Turkcell, kurumsal pazar segmentinde sabit ve mobil iletişim hizmetleri alanı dışındaki hizmetlerini çeşitlendirmek ve özellikler kurumsal müşterilerine katma değerli hizmetler sunmak istemekteydi. Bu hizmetleri sunması ile birlikte rakiplerinden önemli ölçüde farklılaşarak Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi imajını güçlendirecekti. Ayrıca bu hizmetleri kısa bir sürede geniş bir yelpazeye sunarak gelir artışı hedeflenmekteydi. Özellikle KOBİ segmentinde büyüyebilmek için ilgili segmentte ciddi ihtiyaç olan ve kolay satışı yapılabilecek e-dönüşüm, iş uygulamaları, web hizmetleri gibi Software as a Service (SaaS) alanları öncelik olarak belirlendi. Bu hizmetleri uçtan uca verebilmek için doğru iş ortak(lar)ı ile birlikte ilerleme kararı alındı.

Rakipleri ile kıyaslandığında daha vizyoner, esnek çalışmaya daha yatkın ve geliştirdiği entegre SaaS e-dönüşüm ve muhasebe programı ile sektörün önünde olmasından dolayı Medyasoft IT Group şirketlerinden biri olan ePlatform ile bu projede birlikte çalışma kararı alındı.

Proje bünyesinde bir işletmenin muhasebesine ait mali kayıtlara kaynak teşkil edecek verilerin yönetildiği ve UFRS destekli tek düzen hesap planı standartlarına uygun olarak Muhasebe uygulaması geliştirildi. Bünyesinde hesap yönetimi, cari hareket yönetimi, fatura / çek / senet yönetimi, stok yönetimi gibi modülleri içeren ve işletmeye ait özet ve detaylı ticari raporların sunulduğu, Turkcell e-dönüşüm uygulamaları ile tam entegre çalışan bulut tabanlı bir muhasebe uygulaması olan bu ürün ile işletmeler muhasebe süreçlerini dijitalleştirebilmektedir.

İnternete bağlı tüm telefon, tablet ve bilgisayarlardan erişim imkanı sağlayan bulut desteği ve kullanıcı dostu özellikleri ile Turkcell E-Şirket markası altında müşterilere aylık çok cazip fiyatlara sunulmaya başlanmıştır. Platformda yer alan Turkcell e-Dönüşüm (e-Muhasebe, e-Fatura , e-Arşiv , e-Defter) ürünleri ile entegre çalışması sayesinde ek veri girme zorunluluğu bulunmaması kullanıcılarına büyük katkı sağlamaktadır.

Yine platformda yer alan ve sistem ile entegre çalışan Office 365 Mail, Akıllı Faksuygulamaları ile hem şirket içi hem de şirket dışı iletişim kolaylaştırılmış durumdadır.


Turkcell E-Şirket, Turkcell Elektronik Perakende Otomasyon Sistemi içinde yer alan 1500 Turkcell İletişim Merkezinde (TİM) entegre bir muhasebe ve e-dönüşüm hizmeti sağlamaya başlamıştır.

ePlatform ve Turkcell İş Ortaklığı ile hayata geçirilen “Turkcell e-Şirket” IDC tarafından Yılın En İyi SaaS Projesi ödülüne layık görüldü.

IDC Türkiye’nin bu yıl ilk defa düzenlediği “IDC Cloud Awards”a başvuran projelerin değerlendirmeleri tamamlandı. Sektörün değerli BT yöneticilerinden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, başvuran tüm projeler dereceye girdi. Turkcell “e-Şirket” ile en iyi SaaS / Bulut Yazılım Hizmeti ödülünü kazandı.

Bağlantılar

Grup Şirketlerimiz