Ak Gıda SAP Dijital Dönüşümünü Renova ile Gerçekleştirdi
Yayınlanma Tarihi: 13.04.2018

Ak Gıda SAP Dijital Dönüşümünü Renova ile Gerçekleştirdi

Projede uçtan uca entegre SAP Kurumsal Kaynak Planlama çözümü ile Ak Gıda; yeni, modern ve çevik bir sisteme kavuşturuldu. Üretimden lojistiğe, satıştan finansa kadar tüm iş süreçleri 8 ayda başarıyla uygulandı.
Ak Gıda SAP Dijital Dönüşümünü Renova ile Gerçekleştirdi

Ak Gıda Hakkında

Süt ve Süt Ürünleri sektöründe 75.000 çalışanı ve 44 ülkede 236 üretim tesisi ile faaliyet gösteren Lactalis’in Türkiye’deki şirketi Ak Gıda, alanında ülkemizin en büyük kurumu konumundadır. Operasyonunu 5 fabrikada 750 ürün çeşidi ile 5.000 tonluk kapasite ile gerçekleştirmektedir.

Proje İhtiyaçları

Ak Gıda’nın eski sistemindeki karmaşık yapının iş süreçlerini zorlaştırması ve performans problemleri nedeniyle yeni bir sisteme ihtiyaç doğmuştur. Lactalis satın alması sonrası eski sistemden ayrıştırma yapılıp, iyileştirmelerle yeni uygulamaya geçiş talebi ile proje gerçekleştirilmiştir. ERP uygulamalarının çalıştığı veritabanının değiştirilmesi, kullanılan SAP sisteminin eski sistemden en güncel versiyona geçiş ile birlikte Ak Gıda, kendi sistemleri üzerinde geliştirme ve iyileştirme yapabilme insiyatifine sahip olmuştur.

Uçtan uca ERP projesinde Renova Consulting'in yetkin danışman kadrosu ve çözüm odaklı yaklaşımı, gıda sektöründeki benzer projelerdeki tecrübesi ve referanslarından aldığı güç ile proje hayata geçirildi.

Uygulanan SAP ERP Çözümleri

Çözüm kapsamında Mali Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Üretim Planlama, Kalite Yönetimi, Bakım Onarım, Satış ve Dağıtım, Satın Alma ve Stok Yönetimi, Müstahsil uygulamaları yer almıştır.

Proje Kazanımları

Müşteri Görüşü

Üretimdeki verimliliğimizin artması, fabrika yönetiminin kolaylıkla sağlanması, gruplar arası hızlı iş akışının sağlanması noktasında iş ortağımız Renova Consulting, hem çözümleriyle hem de sektördeki tecrübeleriyle bizlere katkı sağlamıştır.

Kutay Mutluer, Head of IT


Grup Şirketlerimiz