Dünya’nın En Kapsamlı SAP K12 Projesi Yenidoğu Eğitim Kurumları’nda Gerçekleştirildi
Yayınlanma Tarihi: 23.06.2016

Dünya’nın En Kapsamlı SAP K12 Projesi Yenidoğu Eğitim Kurumları’nda Gerçekleştirildi

“Renova Consulting, Türkiye’de eğitim sektörüne odaklanan tecrübeli bir SAP iş ortağı. Gerçekleştirdikleri başarılı projeler, sektörel know-how’ları, yetkin ekipleri bizim bu projede Renova'yı tercih etmemizi sağladı.
Dünya’nın En Kapsamlı SAP K12 Projesi Yenidoğu Eğitim Kurumları’nda Gerçekleştirildi

“Renova Consulting, Türkiye’de eğitim sektörüne odaklanan tecrübeli bir SAP iş ortağı. Gerçekleştirdikleri başarılı projeler, sektörel know-how’ları, yetkin ekipleri bizim bu projede Renova'yı tercih etmemizi sağladı. Uçtan uca entegre, tek bir sistemle tüm kurumumuzu yönetmek, öğrenci & veli etkileşimini mükemmelleştirmek, kazanımları takip etmek ve doğru raporları almak projedeki önceliklerimizdendi.

Yenidoğu Eğitim Kurumları, tüm ulusal eğitim sistemi için oluşturduğu çalışmaları; okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarında pratiğe dökmektedir.

Bu kapsamda Türkiye’de bir ilk olan Bütünsel Eğitim Sistemi’ni (BES) hayata geçirmek üzere kurumsallaşma süreçlerine hızla devam etmektedir.

Yenidoğu hedeflerini hayata geçirebilmek için yenilikçi, inovatif vizyonu ile dijital çağın gereği olarak teknoloji altyapısını SAP’ye emanet etmiştir. Türkiye’de eğitim alanındaki SAP projeleri bakımından en tecrübeli firma olan Renova Consulting ile yapılan işbirliği, Türkiye’nin en kapsamlı SAP K12 projesini ortaya çıkarmıştır.”

Yunus Emre Gedikli, Yenidoğu Eğitim Kurumları COO

Proje Kapsamı

Projede Yenidoğu Eğitim Kurumları’nın tüm idari süreçleri, eğitim yönetimi, öğrenci-veli etkileşimi, analitik raporlamalar SAP altyapısı ile fazlandırılarak adreslenmiştir.

5 ay gibi kısa bir sürede başarı ile tamamlanan 1. Faz başlıkları:

İkinci fazda uygulanmasına başlanan modüller:

Kazanımlar

Yenidoğu Eğitim Kurumları uçtan uca entegre, şeffaf, yönetilebilir ve raporlanabilir bir karar destek sistemine sahip olacaktır. Diğer yandan öğrenciler, öğretmenler ve veliler, Dünya’da 7 Milyon öğrencinin 8.000 eğitim kurumunda üstün kullanıcı deneyimi yaşadığı altyapıdan faydalanmaya başlayacaktır.

Öğrenci ölçme ve değerlendirme bilgileri üzerinden geliştirilecek analitik uygulamalarla öğrenci kazanımları sürekli izlenecek, öngörüsel tekniklerin uygulanması sonucu yıl sonu öğrenci hedef kazanım oranları yükseltilecektir.

İş Zekası dashboard’ları ile üst yönetim, anlık karar destek mekanizmalarına sahip olacaktır. Kurum personeli, öğrenciler ve veliler mobil uygulamalar ile zaman ve lokasyon bağımsız işlemlerini yapabileceklerdir.

“Bu proje, yalnızca bir yazılım altyapısı projesi değil; kurumsal ve teknolojik dönüşüm projesidir. Yenidoğu Eğitim Kurumları’nın vizyoner kadrosu, Renova'nın yetkin danışmanları ve tecrübesi, SAP’nin Türkiye ve Dünya’da ispatlanmış en iyi iş uygulamaları ile örnek bir proje gerçekleştirilmektedir.”

Caner Kürklü, Renova Consulting İş Geliştirme Müdürü

Renova Consulting, Türkiye’de eğitim sektörü SAP projelerinde en tecrübeli SAP iş ortağıdır. Gold Partner statüsündeki Renova, Türkiye’de SAP Education & Research alanındaki yetkinliği belgeleyen Recognized Expertise sertifikasına sahip ilk firmadır.

SAP’nin Dünya’daki eğitim sektörüne özgü en iyi iş uygulamalarını, Türkiye’nin lokal şartlarına uygun olarak geliştiren, Rapid Deployment Solution (RDS) standartlarında ürünü SAP global tarafından akredite edilerek SAP Store’de bu alanda ürüne sahip ilk iş ortağı olan Renova, tecrübeli danışman kadrosu ile Yenidoğu Eğitim Kurumları SAP projesini Dünya’da örnek bir başarılı referans hâline getirecektir.

SAP, eğitim sektörünü stratejik bir alan olarak belirleyerek çözüm ailesini 6 kıtada 30’u aşkın ülkede iş ortakları ile konumlandırmaktadır. Türkiye’de birçok eğitim kurumu SAP çözümlerini tercih etmiştir. Yenidoğu Eğitim Kurumları’nın stratejik vizyonu ve yenilikçi yaklaşımı ile, ülkemizdeki en kapsamlı ve en büyük SAP K12 projesi gerçekleştirilecektir.

Renova Eğitim Sektörü Çözümlerini inceleyebilirsiniz.

Grup Şirketlerimiz